زندگینامه داستانی سیدعلی‌آقا قاضی‌طباطبایی به چاپ رسید

کتاب زندگینامه داستانی سیدعلی‌آقا قاضی‌طباطبایی به قلم آزاده جهان‌احمدی منتشر شد.

گزارش: رضا اصلان پور

به گزارش سلام نیوز  به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، کتاب زندگینامه داستانی سیدعلی‌آقا قاضی‌طباطبایی به قلم آزاده جهان‌احمدی توسط انتشارات روایت فتح منتشر شد. این کتاب با هجرت پدر این عارف از نجف به تبریز آغاز می‌شود و سپس با تولد و کودکی و جوانی او ادامه می‌یابد.

نویسنده در مقدمه این کتاب تصریح کرده است: «نوشتن از مردی که همه همتش دیده نشدن است، محال نیست اما به‌غایت سخت است. سلسله حوادث زندگی سید علی بعد از اجتهاد تا چهل‌سالگی سکوت مطلق تاریخ است. برای همین در این اثر اتفاقاتی که از وقایع و یا مواجهه افراد با ایشان رخ‌داده است؛ در بخش‌هایی جداگانه به شکل داستان روایت‌شده‌اند. این اثر، تلاش در حد بضاعت برای معرفی مردی است که هیچ‌گاه نخواست معرفی شود.»

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: «سیدعلی‌آقا پدر بود. مثل هر پدری فرزندش را دوست داشت. سید محمدباقر هم یک‌جور دیگری استعداد داشت. نابغه خانواده سیدعلی‌آقا بود؛ اما اجل مهلتش نداد. در همان ۱۴ سالگی براثر برق‌گرفتگی از دنیا رفته بود و همه این وسط از آرامش سیدعلی‌آقا متعجب بودند. قبلا دیده بودند دخترش که ازدواج‌کرده بود و به‌اجبار کار همسرش به ایران رفته بود؛ سیدعلی‌آقا چقدر گریه کرده بود؛ اما این آرامش را درک نمی‌کردند. نورچین خانم مادر محمدباقر بی‌تاب بود اشک‌هایش تمام نمی‌شد. تا بالاخره سید علی ‌آقا حرف آخر را زد.

کنار همسرش نشست و گفت:

– تو چرا این‌قدر زیاد برای بچه گریه می‌کنی؟

– جوان بود باهوش بود و بدجور مرد.

زن این را گفت و دوباره اشک‌ها بودند؛ که بی‌امان صورتش را خیس می‌کردند.

– فرزندت الآن اینجا پیش من نشسته است و به کنار دست خودش اشاره کرد.

زن با همان چشم‌های قرمز و پر از اشک و با همان صورت خیس، با همان قلب هزار تکه شده از داغ اولاد به‌صورت همسرش نگاه کرد. در نگاه سید چیزی بود که قرار به دل داغدار مادر برگرداند.»

آزاده جهان احمدی نویسنده این کتاب پیش‌ازاین در عرصه تدریس در دانشگاه و نقد ادبی حضور داشته و این کتاب اولین اثر مکتوب از اوست.

کتاب «زندگی سیدعلی‌آقاقاضی» در ۸۰  صفحه و شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و با قیمت ۲۰۰۰۰ هزار تومان توسط انتشارات روایت فتح منتشر شده است.

مطلب پیشنهادی

پیشرفت‌های امروز کشور مدیون فرهنگ ایثار و شهادت است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی سیزدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه فرهنگی باید محور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ شش = 8