مانع تراشی آمریکا مقابل توسعه فضایی-ماهواره‌ای روسیه و چین/ آینده جهان یا آینده آمریکا؟

♦به گزارش سلام نیوز به نقل از اسکای نیوز، ایالات متحده برای پیگیری فعالیت های فضایی روسیه و چین، پایگاهی در انگلیس ایجاد خواهد کرد.

اسکای نیوز گزارش داد که ایالات متحده قصد دارد یک پایگاه اطلاعاتی-فضایی در خاک انگلیس ایجاد کند که در کنار سایر وظایفش ، به نوعی تلاش روسیه و چین برای فعالیت های ماهواره های حیاتی را نیز رصد کند.

بر اساس گزارشی که دیروز منتشر شد ، فناوری راداری که در پایگاه آمریکایی- انگلیسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت چندین امکان شناسایی ایجاد خواهد کرد که از جمله شناسایی اشیائی به اندازه یک زمین فوتبال در فاصله حداکثر 36000 کیلومتر ، که این امکان را فراهم می کند که بشر بتواند به دنبال قطعاتی از بقایای فضایی باشد که در صورت برخورد با ماهواره ها را از کار بیندازند یا برای زمین چالش آفرین باشد.

چندین مقام نیروهای فضایی ایالات متحده گفتند كه قصد دارند سه پایگاه راداری در سراسر جهان از جمله در اسكاتلند یا جنوب انگلیس و همچنین در تگزاس ، در جنوب آمریكا و استرالیا ایجاد كنند. گفته شده است که انتظار می رود اولین تاسیسات تا سال 2025 به بهره برداری برسد.

سرهنگ دوم «جک واکر» گفت: این ضروری است زیرا ما می خواهیم از پایش مداوم اهدافی که ممکن است سیستم های ما را در مدار زمین تهدید کند اطمینان حاصل کنیم و به اطلاعات لازم دست پیدا کنیم.

«مایک ویگستون» فرمانده RAF گفت: ما باید برای امکان دفاع از زیرساخت های حیاتی خود در فضا آماده شویم.

وی افزود: در حال حاضر ، كشورهایی مانند روسیه و چین در حال انجام اقدامات و توسعه سیستم هایی فضایی هستند

وی در ادامه ضمن بیانی که نشان دهنده رویکرد انحصارگرایانه آمریکا در صنعت فضایی است ادعا کرد که این اقدامات را خلاف مصالح آمریکا و جهان می داند! این درحالی است که توسعه و اقدامات مشترک ماهواره ای چین و روسیه ،تنها برخلاف رویکرد انحصاری،زورگویانه و پروژه های پنهان ایالات متحده است و نه مصالح جهان.

ژنرال بریتانیایی «مارک توتین» روز گذشته شنبه ، به روزنامه تایمز گفت: لندن ماموریت مخفی جدیدی را علیه روسیه و چین آغاز کرده است، که به تشکیل یک واحد جدید در نیروهای ویژه سلطنتی نیاز دارد. تمام رقابت بر سر آینده جهان و افزایش قدرت های ماهواره ای و فضایی است.

مطلب پیشنهادی

سالن‌های سینمای خانه هنرمندان فعالیت خود را از سر گرفت

♦به گزارش سلام نیوز، سالن‌های سینمای خانه هنرمندان ایران که به دلیل شیوع پیک پنجم کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 6 = سی شش