مقام یمنی: لزوم ایستادگی مقابل اسرائیل و آمریکا /عربستان با ادامه سیاست‌های استکباری خود نمی‌تواند بر شکست در یمن سرپوش بگذارد

 رئیس هیئت مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن گفت: دولت یمن واقعی کسی است که با رژیم اسراییل و آمریکا مقابله می‌‎کند.

گزارش: آیات زین الدین

به گزارش سلام نیوز به نقل از الکوثر، «محمد عبدالسلام» رئیس هیئت مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن گفت که ملت، دولت و مقاومت لبنان قادر به مقابله با هر چالشی هستند.

وی افزود: «این ملت لبنان بود که اولین شکست را به دشمن صهیونیستی وارد کرد».

عبدالسلام اظهار داشت: عرب واقعی کسی است که با اسرائیل و آمریکا مبارزه می‌کند .

عبدالسلام دو روز قبل نیز گفته بود که عربستان با ادامه سیاست‌های استکباری خود نمی‌تواند بر شکست اسفبارش در یمن سرپوش بگذارد.

جرج قرداحی، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان که مجری شناخته‌شده در جهان عرب است، اخیراً در برنامه‌ای تلویزیونی با «بیهوده» خواندن جنگ عربستان سعودی علیه یمن، از نیروهای جنبش انصارالله یمن حمایت کرده و گفته بود که این نیروها نیز همانند حزب‌الله از خود و کشورشان حفاظت می‌کنند.

این سخنان وزیر اطلاع‌رسانی لبنان منجر به تنش در روابط این کشور با عربستان شد و عربستان و چند کشور عربی دیگر خواستار کناره‌گیری قرداحی شده‌اند.

در پی انتشار اظهارات قرداحی، عربستان سفیر خود در بیروت را فراخواند و بعد از احضار سفیر لبنان در ریاض به او 48 ساعت وقت داد خاک عربستان را ترک کند.

عربستان سعودی همچنین اعلام کرده است که همه واردات خود از لبنان را متوقف کرده و مدعی شده است که به‌رغم این تصمیمات، به فکر شهروندان لبنانی مقیم عربستان است.

پس از عربستان سعودی، چند کشور شورای همکاری خلیج فارس نیز  روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با لبنان را قطع کردند.

مطلب پیشنهادی

نتایج و دستاورد وبینار سازمان ملل درباره محیط زیست و توسعه

مجمع عمومى سازمان ملل در سال 1989 تصمیم گرفت که به منظور شناساندن مفهوم توسعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ چهار = 10