♦ تلخیصی از سخنرانی چهره های همایش مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی

به گزارش سلام نیوز سومین و چهارمین پنل تخصصی وبینار بین المللی “مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی” امروز چهارشنبه 29 بهمن ماه به میزبانی مجمع جهانی صلح اسلامی با حضور جمعی از اندیشمندان داخلی و خارجی برگزار شد.
 
در این نشست اندیشمندانی چون حجت الاسلام لک زایی؛ رئیس پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، حجت الاسلام طیاری، قائم مقام دانشگاه ادیان و مذاهب، دکتر دهشیری استاد دانشگاه وزارت امور خارجه، احمد آونگ، معاون اتحادیه بین المللی علمای مسلمان مالزی، پرفسور چاندرا مظفر رئیس بنیاد عدالت مالزی، دکتر احمد فاروق موسی رئیس جبهه رنسانس اسلامی مالزی، شیخ زهیر الجعید، هماهنگ کننده جبهه عمل اسلامی لبنان، دکتر علی ابوالخیر، نویسنده مصری، حسین دیرانی، نویسنده  و پژوهشگر استرالیایی، خانم هناء سعاده، پژوهشگر و نویسنده و رونامه نگار الجزایری و سید علا جزایری، معاون جنبش نجباء عراق در سخنانی به طرح دیدگاههای خود در خصوص شخصیت شهید سلیمانی پرداختند.در زیر گزارش تفضیلی روز آخر را می خوانید:
 
دکتر علی ابوالخیر:
 
دکتر علی ابوالخیر، نویسنده مصری و از اصحاب رسانه، عصر امروز چهارشنبه در سومین پنل تخصصی وبینار بین المللی”مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی” با اشاره به سه محور در شخصیت شهید سلیمانی گفت:  این سه محور عبارتند از: قاسم سلیمانی به عنوان یک انسان، قاسم سلیمانی به عنوان یک مجاهد و قاسم سلیمانی به عنوان یک شهید.
 

این نویسنده مصری تصریح کرد: قاسم سلیمانی روزهای آغازین انقلاب اسلامی در ایران را به چشم خود دید و در شکل گیری این انقلاب مشارکت و فعالیت داشت و به چشم خود دید که چگونه رژیم طاغوتی فروپاشید . او به جمع انقلابیون پیوست و در جنگ هشت ساله تحمیل شده از سوی استعمار و صهیونیسم بر جمهوری اسلامی ایران نقش موثری ایفا کرد.
 
ابوالخیر این دوره از زندگی شهید را پربارترین دوران حیات ایشان دانست و افزود:  او جهاد در راه خدا را از رهبر انقلاب اسلامی الهام گرفت زیرا مشاهده می کرد که چگونه رهبر انقلاب در راه تحقق بخشیدن به حق و عدالت و مساوات و آسایش و وارستگی و پاکی در حال جهاد است. او پیرو راه شهدای اهل بیت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله بود. او می توانست در رفاه و آسایش زندگی کند اما ایمان و تقوا او را وا می داشت تا راه و روش سربازی را در پیش بگیرد . شهید سلیمانی به عنوان یک انسان به دفاع خود از حق و حقیقت ادامه داد تا آنکه به جایگاه رفیعی در میان مجاهدان دست یافت .
 
فعال رسانه ای مصری ادامه داد: جهاد قاسم سلیمانی جهاد در راه یاری رساندن به مظلومان و ستمدیدگان بود. او جهاد کرد و از مقاومت اسلامی در لبنان حمایت به عمل آورد. او در چارچوب ساختار جهادی جمهوری اسلامی ایران تلاش و فعالیت کرد. او با مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین ستم دیده مظلوم همراه و همگام شد.
 
 ابوالخیر در پایان تاکید کرد: او با تلاش خود و یارانش دشمن صهیونیستی را به عقب نشینی از غزه واداشت و همچنین در یاری رساندن به مظلومان در عراق نقش داشت. او با یاری عراقی های شرافتمند توانست گروه تروریستی داعش را به شکست بکشاند. تلاش و جهاد او خوشایند بسیاری نبود و به همین دلیل در صدد مخدوش کردن چهره وی برآمدند و مدعی شدند که او اهل تسنن در عراق را به قتل می رساند در حالی که هیچ عقل سلیمی نمی تواند این موضوع را باور کند. او یک سرباز مجاهد خودجوش و باهوش و دانشمند و در رشته خود کارشناس بود و توانست در همه نبردها به پیروزی دست یابد. همین امر باعث شد تا استعمار آمریکایی صهیونیستی اقدام به ترور وی کرده و او را به شهادت رساندند و او به آنچه که هر مجاهد در راه خدا آرزو می کند، دست یافت.

حجت الاسلام دکتر لک زایی:

حجت الاسلام دکتر لک زایی؛ رئیس پژوهشگاه فرهنگ و معارف نیز در سخنانی با اشاره به آیه ۱۷ سوره مبارکه آل عمران گفت: این آیه در مورد کسانی است که به بهشت الهی دست یافتند و جزو متقین به حساب می آیند. متقین کسانی هستند که می‌توانند کارگزاران وحدت ملل اسلامی باشند. اگر ملل اسلامی بخواهند  به وحدت برسند و بر تفرقه ای که امروزه با آن مواجه است غلبه پیدا کنند نیاز است که از لحاط تربیتی، انگیزه ها و رفتار تمام مردم اسلامی به سمت این ویژگی هایی که در آیه 17سوره آل عمران بیان شده است حرکت کنند.
 

وی با اشاره به اینکه صبر به معنای مقاومت است،  گفت: ما در مسیر رسیدن به اهداف با موانعی مواجه می‌شویم و اگر بتوانیم بر این موانع  غلبه کنیم، به عنوان انسان صبور شناخته می‌شویم. انسان علاوه بر موانع بیرونی وحدت باید در مقابل موانع درونی وحدت نیز صبر و مقاومت داشته باشد و به دنبال هوس ذاتی خود نرود.
 
این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: شهید عزیز ما شهید سلیمانی یکی از نمونه های این خصوصیات بود. او مردی وارسته و با صبر، صداقت و صداقت در گفتار و عمل بود.‌ در برابر خدا متواضع بود. اهل انفاق  بود. اهل راز و نیاز شبانه بود. همین ویژگی های این  شهید بزرگوار باعث دستیابی او درعرصه های مختلف شد و او را تبدیل کرد به شخصی که محبوب دل ملت های اسلامی از ایران تا عراق و سوریه و لبنان و افغانستان و پاکستان و بیشتر نقاط جهان اسلام هند و قفقاز و درواقع عالم مستضعفان باشد.
 
ایشان در پایان تاکید کرد: بنابر این از دیدگاه شهید سلیمانی که همان دیدگاه معارف اسلامی است، حرکت در مسیر وحدت و همگرایی باید بر اساس تقوا و استقامت و مقاومت در برابر اشغالگران و بر اساس صبر و مقاومت در برابر مستکبرین عالم و شیاطین باشد. همچنین باید بر اساس صداقت و اخلاص و تواضع در برابر خدای بزرگ باشد.
 
سید علا جزایری:
 
سید علا جزایری، معاون جنبش نجباء عراق هم طی سخنانی خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی در حمایت از مستضعفان و دوست داران اهل بیت علیهم السلام و پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام در لبنان ، سوریه ، عراق ، بحرین، یمن و در سراسر جهان در افغانستان و پاکستان نقش اساس عمده ای داشت. هر جا که مستضعف و محرومی در جهان یافت شود که در معرض ظلم و ستم و طغیانگری طاغوت های زمانه قرار دارد ، نفس گیرا و دستان حاج قاسم سلیمانی در آنجا وجود داشت تا از آنها دفاع کرده و حمایت به عمل آورد و دست ظلم و ستم را از آنجا کوتاه کند.
 

وی افزود: این ویژگی هایی که حاج قاسم سلیمانی از آنها بهره می برد باعث شده بود تا او از جایگاه والایی میان آحاد ملت عراق و تمامی ملت های منطقه و طلاب علوم دینی و دفاتر مراجع و خود مراجع برخوردار شود. بسیاری از مراجع در حوزه علمیه نجف اشرف حاج قاسم سلیمانی را دوست می داشتند و به دیدگاه هایش اهتمام می ورزیدند و خبرهایش را دنبال می کردند.
 
معاون جنبش نجباء تصریح کرد: در پایان خاطر نشان کرد: حاج قاسم سلیمانی برای همه مشکلات راه حل هایی داشت . او دارای نگرش ژرف و عمیق و وسیعی بود که همه منطقه بلکه همه جهان را در برمی گرفت. شهادت حاج قاسم سلیمانی باعث بیدار شدن وجدان تمام امت مسلمان شد حتی کسانی که از این خط و این طرز تفکر دور بودند . خون حاج قاسم سلیمانی آنها را به راه صحیح بازگرداند.
 
دکتر شیخ زهیر الجعید:
 
دکتر شیخ زهیر الجعید، هماهنگ کننده جبهه عمل اسلامی، نیز در سومین پنل تخصصی وبینار بین المللی “مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی” طی سخنانی بیان کرد: تمام وجود شهید سلیمانی آکنده و سرشار از عشق به فلسطین و قدس و مقدسات بود. او جانش را بخاطر فلسطین که ساکنانش را اهل تسنن تشکیل می دهند تقدیم کرد. او میان اهالی فلسطین و اهالی لبنان هیچ تفاوتی قائل نبود. او میان مقاومت فلسطین با مقاومت لبنان هیچ فرقی قائل نبود. او هیچ گاه بین حمایت از مقاومت اسلامی لبنان که شیعی است و در راس آن سید حسن نصرالله قرار دارد با مقاومت اسلامی فلسطین یعنی جنبش حماس و جهاد اسلامی که از اهل تسنن هستند، تفاوتی قائل نبود.
 

وی افزود: او همواره از خداوند متعال می خواست تا پس از آزادسازی فلسطین در مسجد الاقصی زیر پرچم امام عصر علیه السلام نماز به جا آورد. او سربازی بود که خود را وقف ظهور امام زمان علیه السلام کرده بود. او مردی بود که شب ها را با سجود سپری می کرد و در برابر خداوند متعال سرافکنده بود اما در روز سربلند و سرشار از عزت و کرامت همانند نیاکان خود یعنی صحابه و اولیاء و اوصیا الهی بود.
 
این فعال لبنانی در ادامه تصریح کرد: او جزو مجاهدینی بود که خداوند به دست آنها فتوحات بزرگ اسلامی را رقم زد.  بر همین اساس حتی پس از شهادت وی هر پیروزی که به دست آید و هر نقطه ای از سرزمین های اسلامی که آزاد شود، این پیروزی و آزادسازی به نام او رقم خواهد خورد و او از آن اجر خواهد برد.
 
زهیر الجعید در پایان ضمن بیان این که قدس در روح و روان و عقل و اندیشه شهید سلیمانی جا داشت، تصریح کرد: فلسطین مایه شادمانی و عشق و راه و مسیر او به شمار می رفت. او جان خود را در راه فلسطین و امت مسلمان و عزت و شکوه و کرامت جهان اسلام ارزانی داشت. لذا خداوند خون او را ارزش نهاد. خون پاک و بی آلایش او شعله فروزان آزادسازی فلسطین و پیروزی و مدد الهی خواهد بود و به واسطه خون او خداوند متعال نیروهای مقاومت و مجاهد را در فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و یمن مدد خواهد رساند.

دکتر احمد فاروق موسی:

دکتر احمد فاروق موسی، رئیس جبهه رنسانس اسلامی مالزی نیز در سخنانی در این وبینار بین المللی اظهار داشت: این مشکل که برخی کشورهای عرب عادی سازی روابط خود را با رژیم صهیونیستی را شروع کرده اند به طور مستقیم با نقش عربستان سعودی در منطقه هدایت می شود. من معتقدم عربستان سعودی نفوذ زیادی در میان کشورهای اسلامی دارد. در قضیه انتقال پایتخت از “تل آویو” به “بیت المقدس”  اگر حمایت عربستان سعودی نبود این کار میسر نمی شد و رژیم اسرائیل به اهداف خود نمی رسید؛ اسرائیل آنقدر جرأت نداشت که انتقال پایتخت به بیت المقدس را انجام دهد.
 

 وی ادامه داد: عامل دیگری که موجب نزدیک شدن سعودی ها به صهیونیست ها شده ترس عربستان از قدرت ایران است و انقلاب اسلامی ایران این رعب را به جان عربستان انداخته است که این رژیم  می خواهد روابطش را با غرب و اسرائیل در مقابله با ایران تقویت کند و خود را هم در برابر ایران و هم در مقابل برادران مسلمان در غرب قوی تر کند.

این فعال مالزیایی افزود: تردیدی  نیست که به این دلیل عربستان سعودی می خواهد دیگر کشورها هم به این پیمان بپیوندند و در این میان کشور مالزی خیلی خوب عمل کرده است و برخلاف  بسیاری از کشورها  وارد این جریان و دستورکار عربستان نشده است. چون درصد بالایی از مردم مالزی مسلمان اند و   از مخالفان عمده و سرسخت رژیم صهیونیستی هستند.شاید بتوان گفت مالزی از قوی ترین حامیان مردم فلسطین در دنیا است. 

وی در پایان گفت: همانطور که دنیا برای برانداختن رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی تلاش کرد برای مقابله با رژیم صهیونیستی نیز باید چنین عمل کند. به همین دلیل است که ما باید این رژیم جعلی را  تحریم و  بایکوت کنیم و قطع رابطه با این رژیم را در پیش بگیریم.
 
پرفسور چاندرا مظفر:

پرفسور چاندرا مظفر، رئیس بنیاد عدالت مالزی نیز در سومین پنل تخصصی وبینار بین المللی مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی گفت: امروز در سراسر دنیا گروه های زیادی تشکیل شده اند که درباره حق مردم فلسطین صحبت می کنند، این بدان معناست که صلح طلبی عام تر و همه گیر تر شده است. امروز حرکتی را که زمانی مسلمانان فلسطین شروع کرده بودند، هزاران هزار فرد و سازمان در سراسر دنیا از آن گفتگو می کنند و پیگیر هستند.
وی ادامه داد: امروز با این حرکت ها که توسط بنیاد های مردم نهاد و سازمان های غیردولتی انجام می شود، جایگاه و موقعیت فلسطینی ها بسیار بهتر از گذشته شده است . اکنون در میان اروپایی ها شاهد حمایت از حق مردم فلسطین هستیم. یعنی عدالت خواهی جایگاه بهتری از گذشته دارد و اینها همه امید بخش هستند. 

چاندرا مظفر درپایان خاطرنشان کرد: در آمریکا هم گروه هایی داریم که به حمایت از فلسطین برخاسته اند  و سخنگوی مردم فلسطین شده اند. این نشان می دهد که سیستم آمریکا  دیگر در حال فروپاشی است. آمریکا دیگر آن قدرت بیست – سی سال پیش نیست. دیگر از این ابرقدرت چیزی و قدرتی باقی نمانده است. چالش های آمریکا بر مساله فلسطین هم تاثیر می گذارد چون حامی اصلی اسرائیل است. اگر آمریکا فرو بپاشد ، اسرائیل نیز از هم پاشیده می شود.

احمد آونگ:

احمد آونگ، معاون اتحادیه بین المللی علمای مسلمان مالزی هم در سومین پنل تخصصی وبینار بین المللی “مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی” گفت: چالشی که وجود دارد این است که وقتی به امت مسلمان نگاه می کنیم خصوصا به خطبه های نماز جمعه در مساجد و منابر مسلمانان در سراسر دنیا به ویژه مسجد نبوی و مسجدالحرام، همه از وحدت امت مسلمان و یکپارچه شدن صحبت می کنند. قرآن هم در سوره مبارکه آل عمران ما را به وحدت دعوت می کند و می فرماید «واعتصمو بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا». اما آنچه که در واقعیت در میان کشورهای مسلمان خصوصا در خاورمیانه با آن مواجه هستیم، چیزی که وجود ندارد وحدت و یکپارگی امت مسلمان است. در عوض  ما شاهد جنگ بین مسلمان ها هستیم.

این استاد دانشگاه افزود: سعودی، امارات و مصر در 5 سال گذشته به یاری آمریکا در حال ویران کردن یمن هستند. در سوریه هم می بینیم که مسلمان مسلمان می کشد. عراق هم همین وضع است.  لذا در نخستین قدم این علمای مسلمان هستند که باید برای وحدت و صلح کشورهای مسلمان تلاش کنند. ما هزاران عالم مسلمان در کشورهای عرب و غیر عرب داریم که باید تلاش کنند تا به وحدت رویه ای برسند و ملت های مسلمان را یکپارچه کنند. 

احمد آونگ در پایان تاکید کرد: چندی پیش امام جمعه مسجد نبوی، در خطبه نماز از مردم خواست با یهودیان و اسرائیل دوست باشند و در صلح و صفا زندگی کنند. او به آیات قرآن استشهاد می کند و این اگر تحریف نباشد به نوعی سوءبرداشت است. اما چطور بیاییم با اسرائیلی که تهاجم و اشغالگری کرده صلح کنیم؟ با رژیمی که هر روز فلسطینیان را به قتل می رساند، زن و و کودکان را می کشد، چگونه دوست باشیم؟

دکتر محمد رضا دهشیری:
 
دکتر دهشیری، استاد دانشگاه وزارت خارجه هم در پنل چهارم این وبینار طی سخنانی اظهار کرد: تمدن نوین اسلامی از سه ویژگی عمده اخلاق مداری، خِرد باوری و خود باوری برخوردار است و من سعی می‌کنم که نقش شهید سلیمانی را در این سه عرصه که موجب ارتقای تمدن نوین اسلامی را فراهم کند تبیین کنم.
 

وی در ادامه به صفات اخلاقی شهید سلیمانی پرداخت و خاطر نشان کرد: در خصوص اخلاق مداری، تواضع مثال زدنی شهید سلیمانی و نقشی که برای کمک به خانواده های شهدا و همچنین کمک به سیل زدگان به ویژه سیل زدگان خوزستان قائل بود و تلاشی که او برای پیوند بین مردم ایران و عراق در جهت همراهی و همبستگی و کمک به یکدیگر انجام داد، بیانگر این است که این شهید در مردم داری شهره بود. او نقش عمده ای را در زمینه ی اخلاق مداری و پیشبرد این عنصر در بستر تمدن نوین اسلامی قائل بود.
 
این استاد دانشگاه تصریح کرد: نکته دوم درباره خود باوری، با توجه به اینکه آن شهید در طراحی عملیات و قدرت نقشه مهارت ویژه ای داشته است. همینطور باتوجه به اینکه او توانسته بود با استفاده از ظرفیت های بومی، حشدالشعبی را سامان بدهد و لشکر فاطمییون و زینبیییون و حیدریون را تشکیل دهد و با تکیه بر ظرفیت های درون زا تلاش داشت تا عملیات بازدارندگی نامتقارن و شبکه ای را کارآمدتر کند و دراین عرصه به ویژه در مواجهه با داعش توفیق قابل توجهی داشت.
 
وی به ویژگی سوم یعنی عقلانیت مداری اشاره کرد و گفت: شهید سلیمانی در جهت مقابله با افراط گری های داعش گام های موثری برداشت.رویکرد آن شهید بزرگ یک رویکرد آینده پژوه بود و بیانگر این بود که ما برای دفاع از سرزمین خود نباید در سرزمین خودمان بجنگیم بلکه باید عرصه نبرد با داعش را به خارج از مرزها منتقل کنیم. این رویکرد بیانگر عقلانیت آن شهید بود که مظهر دفاع پیشگرایانه قلمداد می‌شد.
 
حجت الاسلام مصطفی جعفر طیاری:
 
حجت الاسلام مصطفی جعفر طیاری، قائم مقام دانشگاه ادیان و مذاهب نیز تاکید کرد: هرچه همه این شهید را بیشتر بشناسند و به عظمت او پی ببرند، بیشتر او را دوست خواهد داشت. ببینید چگونه مقام معظم رهبری شهید را عزیز می دانند و از جدایی او ناراحت می شوند و اشک می ریزند. بنابر این ما وظیفه داریم این شهید را روز به روز بیشتر بشناسیم و به دیگران معرفی کنیم.
 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه این شهید بزرگوار منحصر به شیعه، ایران و یا اسلام نیست، افزود: این شهید مرزهای ایران، تشیع و اسلام را کنار زد و به عنوان یک شخصیت محبوب جهانی که در تاریخ هم ماندگار خواهد شد مطرح شده است. می‌توان گفت این شهید مصداق واضح و روشن آیات 2 و 3 سوره مبارکه عصر است. ویژگی های این شخصیت بزرگوار را در همین آیات باید جستجو کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی یک مومن واقعی بود. یکپارچه نماد ایمان بود .خداپرست و خداشناس بود و خداوند را واقعا قبول داشت و به او معتقد بود. عاشق ولایت بود و شناخت و علاقه او بسیار والا بود. گرایش ها و رفتارهای او سرتاسر عمل صالح بود .شهید سلیمانی جزو کسانی بود که در این دنیا هیچ زیانی نداشت چون ایمان و باور واقعی داشت.

قائم مقام دانشگاه ادیان و مذاهب در پایان خاطر نشان کرد: ایمان و عمل صالح منجر شد که این شهید پیوسته با تقوا باشد و هر کسی که ایمان آورد و با تقوا باشد بر اساس سنت محکم و غیر قابل تغییر الهی که در آیات و آموزه های الهی و قرآنی و حدیثی وجود دارد، او توانمند می شود که حق را از باطل تشخیص دهد و صاحب بصیرت شود. شهید بر اساس این سنت الهی راه تقوا را دنبال کرد و خداوند نعمت تشخیص حق از باطل را به او بخشید به او بصیرت داد.
 
خانم هناء سعاده:
 
خانم هناء سعاده، پژوهشگر و نویسنده و رونامه نگار الجزایری هم در پنل چهارم وبینار مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی گفت: شهید در شکست دادن نیروهای استکبار جهانی و رژیم های شرور وابسته به آن که همواره به همراه گروهک های تروریستی دشمن انسانیت و تمدن، به دنبال یافتن فرصتی برای ضربه زدن به اسلام و مسلمانان بودند، نقش بسزایی ایفا کرد. در راس این گروهک ها تشکیلات تروریستی داعش قرار دارد که هدف از شکل گیری آن از بین بردن زیرساخت های تمدن اسلامی ما و بازگرداندن آن به دوران جاهلی است.
 

 وی ادامه داد: این شهید قهرمان طراح نقشه های نظامی بود و خود شخصا بر نحوه ارسال تسلیحات به میدان های نبرد نظارت می کرد و خود شخصا عملیات های نظامی را فرماندهی می کرد. نقش جهادی و انسانی وی در واقع نماد عینی ارزشهای انقلاب اسلامی در ایران به شمار می رود که بنای تمدن اسلامی را برعهده گرفته است. تمدنی که همه آحاد جامعه اسلامی را زیر چتر یک هدف مشترک گردهم می آورد .
 
وی خاطرنشان کرد: شهید قاسم سلیمانی به عنوان مهندس نیروهای منطقه ای در جهان اسلام بهترین شاهد مثال در همین رابطه به شمار می آید. از نظر اصولی مکتب شهید سلیمانی نمایانگر چنین تغییر و تحولی است. او تمام تلاش خود را بکار برد تا میراث دار انقلاب به طور کامل باشد به گونه ای که بتوان آن را به عنوان شیوه زندگی برگزید.

وی افزود: میراث بر جا مانده از شهید سلیمانی در واقع یک نمونه ایده آل برای بنای تمدن اسلامی عادلانه به عنوان نقطه مقابل سلطه طبی استکبار جهانی به شمار می رود. شهید سلیمانی نمونه های بسیاری از برادری و همبستگی و وحدت را به نمایش گذاشت . پاسخ مثبت وی به درخواست کمک برادرانش از طائفه های گوناگون و گرایش های مختلف بهترین شاهد مثال در این رابطه به شمار می رود و بدین ترتیب او در عمل به تقسیم بندی ها و پراکندگی موجود در منطقه پایان داد.
 
 این پژوهشگر الجزایری در پایان باید گفت که قدرت های مستکبر تصور کردند با این ترور زبونانه توانسته اند به هدف موردنظر خود دست یابند و ایستادگی نیروهای مقاومت را در هم بشکنند اما آنچه که آمریکا نمی داند این است که تمامی آزادگان جهان از درون محور مقاومت شکل گرفته اند و روحیه شهید سلیمانی و تمامی شهدا را با خود به همراه دارند. میراث شهید سلیمانی تا ابد الهام بخش نیروهای مبارز علیه امپریالیسم و استکبار جهانی خواهد بود.

حسین دیرانی:
 
حسین دیرانی، نویسنده و پژوهشگر اهل سیدنی استرالیا نیز در پنل چهارم وبینار مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی نماد مکتب جهاد و ایثار و جانفشانی و فداکاری در راه خدا در تمامی ابعاد آن است. او همچنین نماد مکتب اخلاق و تفقه در دین است .
 

وی افزود: هر نویسنده یا پژوهشگری به هر سطحی از علم و معرفت و فرهنگ دست یافته باشد باز هم از درک رازی از رازهای شخصیت هدایت گر و جهادگر و معنوی او باز می ماند، او که دل های جهادگران و تمامی انسان های شرافتمند در کشورهای عربی و اسلامی و تمامی جهان را مجذوب خود کرد زیرا سرباز و بنده مخلص خداوند متعال بود و هر جا که لازم بود به یاری اسلام ناب محمدی و مردم مظلوم محروم مستضعف می شتافت.

 وی ادامه داد: جهان غرب با استفاده از تمامی رسانه های گروهی و فرهنگی فریبکار پلید خود در صدد شیطانی نشان دادن چهره اسلام است و حرکت به سوی جهاد و کسب آگاهی و بصیرت در زندگی امت مسلمان را به عنوان تروریسم و تجاوزگری نشان می دهد در حالی که واقعیت آن است که جهاد اصیل امت مسلمان در قرن گذشته و قرن کنونی یک حرکت آزادیبخش و دفاع مقدس و مقابله با اقدامات تجاوزکارانه و دور کردن توطئه ها از این امت مظلوم است.
 
 این محقق استرالیایی گفت: گروههای تکفیری تروریستی از تشکیلات تروریستی داعش گرفته تا سایر گروههای تکفیری در واقع بخشی از توطئه های پلید صهیونیستی و غربی علیه اسلام به شمار می روند و ثابت شده که محصول سازمان اطلاعات آمریکا و صهیونیسم هستند تا از آن به عنوان سد مستحکمی در برابر جهاد دفاعی در راه حمایت از مقدسات و ملت ها و ثروت هایمان در جهان اسلام و عرب بکار ببرند.
 
وی افزود: وقتی طرح های استعماری و توسعه طلبانه آنها در منطقه با شکست مواجه شد و سدهای نفوذناپذیرشان توسط محور مقاومت در هم شکسته شد که جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب و بسیج مردمی مقدس عراق و سوریه به عنوان نماد جهان عرب و اسلام و انصارالله و ملت خستگی ناپذیر یمن و حومه جنوبی بیروت به عنوان نماد عزت و افتخار و پیروزی و کرامت و فلسطین استوار مقاوم به عنوان نماد عینی آن به شمار می روند.
 
وی در پایان گفت: هیچ یک از مشاوران ترامپ به او یادآور نشد که تاریخ مسلمانان سرشار از جانفشانی و ایثار و شهادت است. خون امام حسین علیه اسلام در کربلا بر شمشیر پیروز شد و به حاکمیت خاندان بنی امیه پایان داد. خون شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس نیز بر شمشیر ظلم و ستم و یاغی گری و تجاوزگری و تروریسم صهیونیستی پیروز خواهد شد و به حضور نظامی آمریکا به همراه دست پرورده اش رژیم صهیونیستی در منطقه پایان خواهد داد.

درباره ی ameri

مطلب پیشنهادی

افزایش‌سرکوب‌انسانی‌درفلسطین‌ و‌ سکوت‌سردِجامعه‌جهانی / تشدیدفشار‌با‌چه‌هدفی؟

♦به گزارش سلام نیوز  شب گذشته و سحرگاه امروز یکشنبه، نیروهای اشغالگر صهیونیستی در کرانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 − = سه