چهره نزدیک به احمد مسعود: با حمایت پاکستان و قطر از طالبان ، مساله افغانستان به جنگ برون مرزی تبدیل شده است

بنا بر گزارش ariananews  چهل هزار نیروی طالبان طی روزهای گذشته وارد پنجشیر شده‌اند که به ۵ دسته تقسیم می شوند، یک دسته نیروهای طالبان، یک دسته حقانی، یک دسته القاعده و یک دسته داعشی‌هایی که از قومیت‌های مختلف در آن می باشند.

به گزارش سلام نیوز چهره نزدیک به احمد مسعود گفت: هنوز درگیری‌ها در پنجشیر ادامه دارد و دره‌های این ولایت در تصرف نیروهای محلی است و شایعه خروج مسعود از افغانستان صحت ندارد.

قاسم محمدی یک چهره نزدیک به احمد مسعود گفت: در روزهای گذشته طالبان وارد پنجشیر شده و در حال حاضر ۷۰درصد این کشور در کنترل طالبان است اما هنوز دره‌های پنجشیر در کنترل کامل نیروهای مردمی افغانستان است.

وی افزود: پس از آنکه اعضای طالبان وارد پنجشیر شدند، هواپیماهای جنگی پاکستانی به کمک آنها آمدند و محاصره آنها شکسته شد و شب‌ها نیز بر فراز آسمان پنجشیر در حرکت هستند.

محمدی خاطرنشان کرد:  ۴۰ هزار نیروی طالبان طی روزهای گذشته وارد پنجشیر شده‌اند که به ۵ دسته تقسیم می شوند، یک دسته نیروهای طالبان، یک دسته حقانی، یک دسته القاعده و یک دسته داعشی‌هایی که از قومیت‌های مختلف در آن می باشند.

وی ادامه داد: اکنون دیگر جنگ خارجی است و پاکستان و قطر از طالبان حمایت‌های مالی می‌کنند.

محمدی همچنین گفت: بسیاری از خانواده‌ها از ترس منازل خود را ترک کرده و منطقه را ترک کرده‌اند اما تعداد محدودی مانده‌اند.

وی همچنین درباره خروج احمد مسعود از پنجشیر نیز گفت: وی در مکانی امن حضور دارد و شایعه خروج وی از افغانستان و رفتنش به ترکیه یا کشور دیگری صحت ندارد و ارتباطش با دره پنجشیر برقرار است.

وی در خصوص وضعیت فعلی پنجشیر گفت: شب گذشته درگیری‌هایی چندساعته رخ داد اما در حال حاضر وضعیت تقریبا آرام است.

مطلب پیشنهادی

پیشرفت‌های امروز کشور مدیون فرهنگ ایثار و شهادت است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی سیزدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه فرهنگی باید محور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + یک =