کامالا هریس و نتانیاهو درباره ایران گفت و گو کردند

♦به گزارش سلام نیوز کامالا هریس، امروز جمعه معاون رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، درباره مجموعه‌ای از مسایل از جمله برنامه هسته‌ای ایران گفت وگویی تلفنی داشته‌اند.

بنا به اعلام کاخ سفید معاون جو بایدن در این تماس تلفنی به بنیامین نتانیاهو درباره “تعهد بی دریغ آمریکا به امنیت اسرائیل” اطمنیان خاطر داده است.

دو طرف بر ادامه و گسترش همکاری اطلاعاتی و امنیتی درباره مسائل خاورمیانه، از جمله برنامه هسته‌ای ایران و سیاست‌های منطقه‌ای این کشور تاکید کرده‌اند.

این اولین تماس کامالا هریس و نتانیاهو از زمان روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا است و پس از انصراف قدرت‌های اروپایی از قطعنامه‌ای علیه ایران انجام شده است.

آمریکا از تصمیم اروپایی‌ها استقبال کرده و گفته امیدوار است ایران از این “فرصت” برای تعامل سازنده استفاده کند.

دفتر بنیامین نتانیاهو می‌گوید او به کامالا هریس گفته است که با تمام وجود مانع از دستیابی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای خواهد شد، تسلیحاتی که او ادعا کرده “برای نابودی ما ساخته می‌شود”.

از زمان روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال فاصله گرفتن مواضع آمریکا و اسرائیل مطرح شده است.

در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما، که جو بایدن معاون او بود، اختلافات کم‌سابقه‌ای میان رهبران دو کشور بروز کرد، اما بعدتر با روی کار آمدن دونالد ترامپ آمریکا به طور بی‌سابقه از برخی سیاست‌های اسرائیل حمایت کرد.

جو بایدن یک ماه پس از به قدرت رسیدن تماسی تلفنی با بنیامین نتانیاهو داشت.

این تماس قبل از اعلام آمادگی آمریکا برای شرکت در جلسه‌ای با ایران انجام شد. آمریکا این تصمیم را پیش از اعلام عمومی به اسرائیل اطلاع داده بود.

مطلب پیشنهادی

افزایش‌سرکوب‌انسانی‌درفلسطین‌ و‌ سکوت‌سردِجامعه‌جهانی / تشدیدفشار‌با‌چه‌هدفی؟

♦به گزارش سلام نیوز  شب گذشته و سحرگاه امروز یکشنبه، نیروهای اشغالگر صهیونیستی در کرانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = هیچ