گزارش ها از درگیری میان سران طالبان در ارگ ریاست جمهوری

مقامات بلندپایه طالبان به بی بی سی گفتند: اواخر هفته گذشته نیز درگیری لفظی بین ملاعبدالغنی برادر و یکی از اعضای شورای وزیران در ارگ ریاست جمهوری رخ داد.

گزارش:آیات زین الدین

به گزارش سلام نیوز به نقل از ariananews در چند روز اخیر و در پی غیبت ناگهانی عبدالغنی برادر از انظار عمومی، گزارش هایی تایید نشده از اختلافات داخل سران طالبان مخابره شده بود.

یک منبع در طالبان به بی بی سی گفت: برادر و خلیل الرحمن حقانی وزیر امور پناهجویان و یک شخصیت مهم در شبکه حقانی با همدیگر درگیری لفظی پیدا کرده بودند و پیروان آنها نیز در محلی نزدیک به آنها با هم مشاجره می کردند.

براساس این گزارش، درگیری ها میان سران طالبان به این دلیل رخ داده است که برادر معاون جدید رییس الوزرا از ترکیت موقت کابینه راضی نبوده است.

گفته شده این اختلاف برسر نقش بیشتر هرکدام از رهبران این جنبش درباره پیروزی در افغانستان است و اینکه نقش چه کسی در این خصوص ارجحیت دارد.

براساس آنچه گفته می شود، برادر معتقد است که تمرکز در این خصوص باید روی دپلوماسی افرادی نظیر او باشد در حالی که اعضای گروه حقانی که – توسط یک شخصیت طالبان اداره می شود- و حامیان آنها می گویند که این امر از طریق جنگ به دست آمده است.

طالبان دوشنبه شایعات مربوط به زخمی و کشته شدن برادر در جریان حادثه ناشی از بالاگرفتن اختلافات داخلی بین سران این جنبش را تکذیب کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − هشت =