♦ ریچارد فالک /ناکارآمدی شبه قدرت‌های جهانی در برقراری صلح و امنیت در جهان

به گزارش سلام نیوز ،پروفسور ریچارد فالک گزارشگر سابق سازمان در امور حقوق  بشری در فلسطین اظهار داشت ، شبه قدرت‌های جهانی و بین المللی جهت برقراری صلح و امنیت اشاره کرد.
او گفت : جای بسی تاسف است که سازمان ملل نتوانسته است به قول های موجود در منشور ملل متحد عمل نماید و از جنگ های آینده پیشگیری کند و اسفناک تر از همه اینکه در زمینه برقراری عدالتی که به زیر چتر آن تمام ملل جهان از رفاه اجتماعی و آزادی های اقتصادی و فرهنگی و… بهره مند شوند، بسیار ضعیف عمل کرده است.
فالک در ادامه افزود: کشورهایی که این نهادهای جهانی را ایجاد کرده اند مایل به زمینه سازی و کمک لازم به این نهاد جهت ارتقای صلح و عدالت نیستند و خود به ضوابط این نهادهای بین المللی تعهدی ندارند. حق وتویی که پنج کشور پیروز در جنگ دوم جهانی به بهانه برقراری نظم بین المللی در دست دارند در حقیقت خطرناک ترین بازیگران سیاسی را از هرگونه تعهد و پاسخگویی مبرا کرده است و به مثابه نوعی مجوز برای معافیت از مجازات عمل می‌کند.
وی در پایان گفت :این شبه قدرت ها می‌توانند به جنایات بین المللی اقدام نموده بدون آنکه به خاطر نقض هنجارها مورد سوال قرارگیرند.

مطلب پیشنهادی

♦دکتر شریفی/ عشق در مسیر تشکیل خانواده «مولفه اصلی» است که منجر به صلح می‌شود/ زبان جوان امروز را باید فهمید

دکتر سید امیر حسن شریفی *: عشق و علاقه سالم از مهم ترین ملاک ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + 1 =