واعظی: بخش خصوصی و دولت در کنار یکدیگر به رفع مشکلات کمک کردند

♦به گزارش سلام نیوز محمود واعظی پنج شنبه شب در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اصفهان از صادرکنندگان نمونه تجلیل کرد .

واعظی اظهار داشت: کشور در سه سال گذشته با شرایط سختی روبه‌رو بوده است و جنگ اقتصادی دشمن و همچنین شیوع ویروس کرونا در یک سال اخیر، فعالیت‌های اقتصادی و تولید در کشور را دچار مشکلات زیادی کرد اما بخش خصوصی و تولیدگران کشور با تلاش‌های خود کمک کردند که کشور از این شرایط سخت عبور کند.

واعظی با بیان این که دولت هم تلاش خود را برای حل مشکلات تولیدکنندگان و رفع موانع تولید انجام داده و خواهد داد، افزود: اگر استانی مانند اصفهان حرکت رو به رشد داشته باشد، اقتصاد کشور رشد خواهد داشت و موفقیت این استان به عنوان قطب صنعت و گردشگری می‌تواند الگویی برای دیگر استان‌های کشور باشد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با بیان این که اصفهان با برخورداری از نیروهای متخصص و کارآمد و ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های صنعتی و معدنی، نقش مهمی در تامین نیازهای کشور ایفا کرده است، افزود: کاهش نرخ بیکاری استان در شرایط سخت تحریم و کرونا از حدود ۱۴ درصد به حدود ۱۰ درصد نشان از تلاش مدیران موفق استان دارد که بسیار قابل توجه و ارزشمند است.

وی با تاکید بر اهمیت نقش صادرات در مبارزه علیه جنگ اقتصادی دشمن و تقویت سیاست اقتصاد بدون نفت گفت: در شرایطی که در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌های ظالمانه درآمد حاصل از فروش نفت به شکل قابل توجهی کاهش یافته است، صادرکنندگان با صادرات تولیدات غیر نفتی کشور نقش مهمی در تامین ارز مورد نیاز برای تهیه کالاهای اساسی و همچنین مواد اولیه تولید در کشور ایفا کردند که جای قدردانی دارد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با تاکید بر اهمیت نقش جوانان در توسعه و پیشرفت کشور اظهار داشت: باید جوانان را جدی بگیریم و از نیروی خلاق، جوان و تحصیلکرده در کارها به نحو مطلوب استفاده کنیم.

ایسنا نوشت: رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت که خوشبختانه بعد از سه سال فشار تحریم‌ها و جنگ اقتصادی بی‌سابقه دشمنان علیه ملت ایران، با رهنمودهای مقام معظم رهبری، تلاش و تدبیر مسئولان نظام و مقاومت ملت، امروز تحریم‌کنندگان ایران اذعان می‌کنند که فشار حداکثری شکست خورده است.

پیش از سخنان واعظی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان اصفهان به بیان دیدگاه‌ها و طرح مشکلات خود پرداخته و خواستار کمک دولت برای حل این مشکلات و حمایت از بخش خصوصی فعال در حوزه اقتصادی شدند.

مطلب پیشنهادی

نتایج و دستاورد وبینار سازمان ملل درباره محیط زیست و توسعه

مجمع عمومى سازمان ملل در سال 1989 تصمیم گرفت که به منظور شناساندن مفهوم توسعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 × = بیست چهار