هشت نظامی به‌دلیل از بین رفتن مدارک مرتبط با ترور نخست‌وزیر عراق بازداشت شدند

یکی از مقامات ارشد عراق روز دوشنبه اعلام کرد که هشت افسر این کشور از جمله دو ژنرال، به دلیل از دست دادن مدارکی که با ماجرای سوء قصد به نخست‌وزیر مرتبط بودند، دستگیر شده‌اند.

به گزارش سلام نیوز مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق در اواخر ماه نوامبر هدف حمله هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفت. او از این برنامه ترور جان سالم به در برد و یکی از پهپادها نیز دست نخورده در پشت بام محل اقامت او یافت شد.

قاسم اعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در جریان یک نشست خبری اعلام کرد که دو گروه از نیروهای امنیتی مسئول جمع آوری و ثبت اثرانگشت‌های احتمالی روی این پهپاد، قبل از منهدم کردن آن بوده‌اند و اگرچه آنها در ابتدا به کمیسیون تحقیق اطمینان داده‌اند که کار جمع آوری و ثبت اثر انگشت‌ها انجام شده، اما بعدا مشخص شد که آنها پهپاد را بدون جمع آوری چنین مدارک مهمی از بین برده‌اند.

قاسم اعرجی اعلام کرد: «کمیسیون تصمیم گرفت که اعضای این دو تیم را بازداشت و تحقیقاتی را آغاز کند تا مشخص شود چرا آنها کاری را که طبیعتا باید انجام می‌شد، انجام نداده‌اند.»

او به خبرگزاری فرانسه گفت که این دو گروه، متشکل از هشت افسر از جمله دو ژنرال هست و تاکید کرد که کمیسیون در این مرحله قصد متهم کردن کسی را ندارد و به دنبال یافتن دلیل این «بی‌نظمی» در انجام وظیفه است.

حادثه حمله به اقامتگاه آقای کاظمی، بامداد یکشنبه ۷ نوامبر روی داد. در جریان آن سه پهپاد به سمت منطقه به شدت محافظت شده «سبز» بغداد که سفارتخانه‌ها و دفاتر دولتی در آنجا قرار دارند شلیک شدند که دو پهپاد سرنگون شد و سومی به اقامتگاه نخست‌وزیر اصابت کرد.

در جریان این حادثه شماری از محافظان آقای کاظمی نیز زخمی شدند.

مطلب پیشنهادی

نتایج و دستاورد وبینار سازمان ملل درباره محیط زیست و توسعه

مجمع عمومى سازمان ملل در سال 1989 تصمیم گرفت که به منظور شناساندن مفهوم توسعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 × = چهارده